Запчастини ОЕМ

Запчастини ОЕМ – чим відрізняються від оригіналу?

OEM (Original equipment manufacturer, Виробник оригінального обладнання/продукції) – це запчастини, що поставляються на завод і ринок сторонніми виробниками, причому тими ж, що виробляють і оригінальні запчастини.
А чому ж тоді вони відрізняються? Все досить просто: завод-виробник купує у OEM-виробників вже готову продукцію, яка підходить для тих чи інших моделей техніки. Причому часто навіть для однієї моделі техніки можуть застосовуватися запчастини від двох і більше OEM-постачальників.
– Важливо відзначити, що проектування запчастин і контроль якості їх виробництва повністю виконується OEM-виробником. Також ці запчастини проходять сертифікацію у заводу-виробника техніки, що гарантує їх якість.
– Поставки OEM-запчастин на завод і на ринок, як і в випадку з оригінальними запчастинами, проводиться у фірмовій упаковці, а на самих запчастинах присутнє фірмове маркування.
– Однак найцікавіше з OEM-запчастинами полягає в тому, що вони можуть поставлятися відразу декільком заводам, а також продаватися на ринку без прив’язки до конкретного виробника техніки (в цьому випадку мова йде про запчастини-еквіваленти, або OEM- Equivalent).

Переваги та недоліки OEM-запчастин

Даний тип запчастин має кілька переваг:

З іншого боку, OEM-запчастини мають кілька недоліків:

В цілому, OEM-запчастини дають ті ж можливості по ремонту, що і оригінальні.